Vítáme Vás na stránkách obce Synalov

 Malebná víska Synalov se nachází v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji . Rozkládá se v Hornosvratecké vrchovině , v přírodním parku Svratecká hornatina , přibližně 9 kilometrů severně od Tišnova a jihovýchodním směrem od městečka Nedvědice , pod vrchem Sýkoř.

 Obec je obklopena lesy přírodního parku Svratecká hornatina. V okolí obce je několik přírodních památek a to Pilský rybníček, Synalovské kopaniny, Dobrá studně a Klášterce. Přírodní památku Synalovské kopaniny tvoří pastvinná louka s výskytem vzácných druhů rostlin a se zajímavým proudem balvanů. Od severního a jižního okraje obce se rozprostírá ovocný sad.

 Nejstarší zpráva o obci Synalov pochází z roku 1360. Synalov je okrouhlá návesní obec, jejíž součástí jsou domky a chatová osada na severním okraji obce , zvané Kopaniny.

Katastrální území leží v rozmezí nadmořských výšek 400-640m n.m.. V obci je rozvinutá zemědělská a dřevařská výroba. Obec má mimořádně dobré podmínky pro zimní a letní rekreaci.

Vybavenost obce:

 Na návsi upoutá kaple sv. Andělů Strážných z roku 1883. V obci se nachází budova bývalé školy využitá jako knihovna a internetová stanice, objekt kulturního domu Koliba, budova obecního úřadu s hasičskou zbrojnicí a prodejna potravin. Součástí obce jsou dvě hřiště, na Kopaninách a poblíž obce také požární nádrž, která slouží jako koupaliště. Obec vlastní 67 ha lesů, obecní rybník a další pozemky. V obci je vybudován rozvod plynu, dešťová kanalizace a skupinový vodovod.

 

 

21. 3. Radek

Zítra: Leona

Synalov_2_17[1].jpg

 AKTUÁLNÍ INFORMACE

 

 

Pouť 2018

DSC_0936_web.jpg        

        Strašidlení 2018

DSC07593.JPG

 Výběr poplatku za   komunální odpad   a psi

Vážení spoluobčané,
termín úhrad poplatků za odpad a psy za rok 2019 je od 19.1.2019 do 30.7.2019.
Poplatky je možno hradit v úředních hodinách na OÚ každý čtvrtek od 19.00 do
20:00.
Poplatky pro rok 2019 jsou stanoveny takto:
odpad: 450,- Kč/osobu
pes: 50,- Kč
images.jpeg

http://www.firebrno.cz/paleni-klesti

http://www.firebrno.cz/vase-cesty-k-bezpeci

www.idos.cz

Synalov_2_24.jpg